به دنیای بکو خوش آمدید برندی که به دنیا احترام می گذارد و در سطح دنیا مورد احترام است. از زمان تاسیس در سال 1955 ، یک اصل پیشرو وجود دارد که بکو را هدایت نموده است:

شریک مصرف کنندگان بکو، در نیازهای روزانه زندگی شان هستیم.

شرکت تولیدکنندهٔ لوازم خانگی ترکیه‌ای و یکی از برندهای آرچلیک است و توسط کوچ هولدینگ مدیریت می‌شود. این شرکت در سال ۱۹۶۷ در استانبول توسط وهبی کوچ بنیانگذار کوچ هولدینگ تأسیس شد.

بکو در سال ۲۰۰۴ شرکت آلمانی گروندیگ را خریداری کرد و در ژانویه ۲۰۰۵ بکو و رقیب اصلی آن یعنی شرکت وستل بیش از نیمی از تلویزیون اروپا را تولید کردند. در ژوئن ۲۰۰۹ تصمیم گرفته شد که بکو با شرکت آرچلیک ادغام شود. هم‌اکنون تعدادی از محصولات آرچلیک مانند یخچال، تلویزیون، ماشین لباس شویی، ماشین ظرف شویی با برند بکو ارائه می‌شود.

بکو نشان خود را در سال ۲۰۱۱ تغییر داد.

بکو یک برند لوازم خانگی بین المللی از گروه آرچلیک می باشد. این گروه متعلق به هولدینگ KOC – به عنوان یکی از بزرگترین شرکت ها در اروپا می باشد – که در لیست رده بندی Fortune Global 500 قرار دارد

محصولات سازگار با محیط زیست و کسب جوایز در رابطه با داشتن محصولات سازگار با محیط زیست، بکو موفق به رشد در یک مقیاس جهانی شده ایم. بکو کاملا به محیط زیست احترام می گذاریم و اهمیت حیاتی آن را برای جامعه درک می کنیم.

فلسفه برند

نسل جدید انسان ها به معنی نسل جدید نیازها است.
ما اعتقاد داریم که به عنوان یک شریک نیازهای مشتریان را درک کرده و به آنها در زندگی روزانه کمک می کنیم و راهکارهای هوشمندانه ای را برای مشتریان، فراهم می کنیم.

حامی مالی باشگاه فوتبال بارسلونا

بکو حامی رسمی روحیه تیمی هستیم. نه تنها در خانه، بلکه در زمین فوتبال. ما حامی رسمی دوستی، وفاداری و اعتماد هستیم. بکو شریک رسمی بردها، باخت ها و بردهای مجدد هستیم. این ها ارزش هایی هستند که توسط فوتبال و زندگی واقعی به اشتراک گذاشته می شوند. به همین دلیل است که بکو از سال 2014 شریک پرمیوم (در حد اعلاء) باشگاه قوتبال بارسلونا هستیم. این یک مشارکت جهانی است که لوگوی بکو بر روی آستین کل افراد تیم دیده می شود.

محصولات سریع و منعطف بکو، آزادی و وقت بیشتری را در اختیار افراد قرار می دهد تا فوتبال بازی کنند. بکو بازی سریع تیم فوتبال بارسلونا را هر روز به ارمغال می آورید.

بکو، با افتخار و برای نخستین بار بعد از آغاز حمایت از بارسلونا، لوگوی جدید خود را معرفی می‌کنیم. اکنون برند بکو با نام بارسلونا همراه شده است تا فصل‌های موفقی را در آینده رقم بزند. مهم نیست که داستان موفقیت‌ بکو از کجا شروع می‌شود چرا که همه موفقیت‌ها از الهامات بکو برای ساخت زندگی بهتر نتیجه می‌گیرد.

بهترین برند از نظر بیشترین میزان افزایش سهم بازار در اروپا بین سال‏های 2008 تا 2012

دومین برند لوازم خانگی برقی از نظر واحد فروش در بازار محصولات اروپای غربی

اولین برند پرفروش یخچال در اروپای غربی

دومین برند پرفروش فریزر و سومین برند پرفروش ماشین لباسشویی، ظرفشویی و ابزار پخت‌وپز در اروپای غربی

سومین برند بزرگ لوازم خانگی برقی در اروپا


جوایز و دستاورد‌های محیط زیستی

کارخانه Arcelik A.fi بکو واقع در چین، موفق به دریافت گواهی‌نامه “کارخانه‌ سبز با بازدهی انرژی بالا” شد.

مدیریت این شرکت همراه با برند بکو خود و با در نظرگیری مرکز اطلاعات واقع در چین، دو جایزه برند و مدل را از آن خود کرده است. بکو نخستین گواهی‌نامه خود را با ماشین لباسشویی Beko WCB 81241 PTLMS دریافت کرد. این محصول به‌عنوان “ستاره برندهای تولیدی در بازار لوازم خانگی چین” و “محصول هوشمند و دوست‌دار محیط زیست” موفق به کسب گواهی‌نامه‌های مذکور شد. همچنین بکو عنوان “برند پیشرو در صرفه‌جویی مصرف انرژی سال 2012” را نیز از آن خود کرده است.

اجاق‌ها و کباب‌پزهای توکار بکو دارای برچسب EST هستند که بیان‌گر اطمینان از صرفه‌جویی در مصرف انرژی است و به محصولاتی با بازدهی انرژی بالا تعلق می‌گیرند. EST جامعه‌ای است مستقل، معتبر و با محوریت داوطلبانه که در زمینه اهدای گواهی‌نامه فعالیت دارد.

خشک‌کن DCU8230 بکو توانست این برند را موفق به دریافت عناوین “بهترین خرید” و “ذخیره انرژی” کند. این جایزه توسط سازمانی با محوریت راهنمایی مشتری در انگلستان اهدا شده است که بیشترین میزان مشارکت در نظرسنجی را در اختیار دارد.


جوایز و دستاوردهای حقوقی

بکو توانست عنوان “بهترین سرمایه‌گذار ترکیه‌ای” را در “جوایز موفق‌ترین برند ترک” که توسط سازمان شبکه تجارت در لندن ترتیب داده شده بود، کسب کند.

یخچال نئوفراست دارای 3 در و محفظه نگهداری برنج که با ویژگی‌های برتر و ممتازی طراحی شده است و در نمایشگاه  برلین IFA موفق به کسب “جایزه محصول نوآور” توسط CHEARI شده است.

بکو در فستیوال جوایز ایونتوپلاس 2012 برنده جایزه “برنز” شد. این فستیوال که از سال 2006 به‌عنوان یک کانون ارزیابی سالانه برگزار می‌شود، در کمپین خود به نام “ما به لباس‌هایتان زندگی می‌بخشیم”، به بهترین پروژه‌ها با مسئولیت اجتماعی در اسپانیا و پرتغال جایزه اهدا می‌کند.

کمپین “ما به لباس‌هایتان زندگی می‌بخشیم” در اسپانیا جایزه طلا را در ششمین دوره سالانه جوایز اروپایی به بکو اهدا کرد. بکو سه جایزه کلاس بازگشت سرمایه، از جمله طلای 2010 را از آن خود کرد.

شرکت بکو به‌عنوان برنده کلاس “بهترین کارخانه لوازم خانگی” براساس نتایج کانسپت “بهترین شرکت‌های روسیه- 2011” انتخاب شد. بنابر نتایج سال 2011، این موفقیت بکو را در زمره “100 شرکت برتر” در فدراسیون روسیه قرار می‌دهد.

سوال اصلی

آیا لوازم خانگی بکو فقط در کشور ترکیه ساخته میشود؟

فیلم